skuteczne szkolenia wystąpień publicznych

PREZENTACJE SPRZEDAŻOWE

Prezentacje sprzedażowe mają pewne elementy wspólne z innymi rodzajami wystąpień publicznych, ale mają też swoją specyfikę. Co je odróżnia?

1.) W prezentacjach sprzedażowych, bardziej niż gdziekolwiek indziej musisz pokazać, że doskonale rozumiesz biznes Twojego potencjalnego klienta. Powinieneś być w stanie dokładnie opisać jego sytuację i problemy. To jest główne zagrożenie sprzedawania przez prezentacje, ponieważ bez dobrej analizy przed wystąpieniem, możesz zupełnie nie trafić w potrzeby audytorium.

2.) Musisz też w możliwie najbardziej obrazowy sposób pokazać korzyści, jakie Twój produkt wnosi. W normalnej sprzedaży możesz poprzez zadawanie pytań doprowadzić klienta do tego, że zobaczy te korzyści. Jeśli jednak spotkanie ma formę wystąpienia publicznego, możliwość interakcji z widownią może być ograniczona. Potrzebujesz więc innych technik.

3.) Na koniec coś pozytywnego. Podczas prezentacji handlowej prowadzonej przed grupą możesz wykorzystać techniki, których nie mógłbyś użyć podczas zwyczajnej, prowadzonej twarzą w twarz rozmowy sprzedażowej.

Każdy z powyższych punktów możesz poznać na prowadzonych przeze mnie szkoleniach.

“Z pełną świadomością mogę polecić Dominika Lipińskiego każdemu, kto chce rozwijać swoje umiejętności negocjacyjne, sprzedażowe, jak również przełamać stres towarzyszący wystąpieniom publicznym. Mimo tego, że od kilku lat prowadzę prezentacje produktowe, zapisałam się na kurs przygotowujący do wystąpień publicznych. Po kursie moja siła wywierania wpływu na słuchaczy znacznie wzrosła, głos stał się pewniejszy, a myśli bardziej ułożone. Moje prezentacje, w porównaniu z innymi prelegentami były znacznie ciekawsze. Dodatkowo uwolniłam się od zaszczepionego na szkoleniu NLP wzorca ‘sprzedawania przez flirt’. Techniki, które zaprezentował Dominik są niezwykle proste, aczkolwiek w tym tkwi siła ich skuteczności. Z niecierpliwością czekam na kolejne kursy i koleją porcję przydatnej, również w życiu codziennym wiedzy.”

Grażyna Zimnicka, Przedstawiciel Handlowy

X
X

wystąpienia publiczne szkolenie