skuteczne szkolenia wystąpień publicznych

PREZENTACJE MULTIMEDIALNE

PowerPoint jest problemem, ponieważ większość ludzi biznesu stosuje go kompletnie nie rozumiejąc ‘co, jak i dlaczego’. Ktoś kiedyś powiedział, że ‘obraz mówi więcej niż tysiąc słów’ – stosuje się więc slajdy PowerPointa, żeby wzmocnić siłę przekazu prezentacji. Ale rezultat jest odwrotny – Power Point prawie zawsze osłabia siłę przekazu. Dlaczego?

Ponieważ ta siła przekazu jest wzmacniana tylko i wyłącznie przez obraz, a nie przez tekst na obrazku. A większość korporacyjnych slajdów dzisiejszego świata biznesu to właśnie tekst wyświetlony na obrazku. Publiczność przeczyta ten tekst zanim prelegent go wygłosi – nie ma więc już potrzeby by go słuchać.

Kolejna rzecz, której większość użytkowników multimediów nie bierze pod uwagę to fakt, że ludzie nie są w stanie jednocześnie słuchać i czytać. Jeśli więc mają slajdy z tekstem, to odciągają one uwagę od prezentera – ludzie będą czytać ‘bullet points’, zamiast poświęcać uwagę człowiekowi.

Jest tylko jeden sposób na to, by używając PowerPointa rzeczywiście wzmocnić siłę przekazu wystąpienia publicznego. Tym sposobem jest zamieszczenie na slajdach wyłącznie zdjęć lub obrazków które wyrażają wizualnie to, o czym mówisz. I tego możesz nauczyć się na szkoleniach, które prowadzę. Jakimi zasadami kierować się podczas dobierania takich zdjęć i grafik. Jak je przedstawiać by wycisnąć z nich maksimum ich ‘mocy perswazyjnej’. Również jak zastępować slajd PowerPointa tam, gdzie lepsza będzie inna forma przekazu (na przykład narysowanie czegoś na flipczarcie).

Dzięki tej metodologii będziesz w stanie przygotować prezentację w PowerPoincie w około 20 minut. I będzie ona miała znacznie silniejsze oddziaływanie na publiczność, niż tradycyjne PowerPointowe prezentacje.

Jeśli to co tu piszę wciąż wydaje Ci się zbyt niekonwencjonalne, możesz zapoznać się z tym artykułem – trzy zasady PowerPointa.

X
X

wystąpienia publiczne szkolenie