skuteczne szkolenia wystąpień publicznych

High Impact Speeches

“High Impact Speeches. How to create and deliver words that move minds” – Richard Heller, wyd. Pearson Education Limited

Dobra książka, przydatna zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Dosyć dobrze opisane zasady przygotowywania się do prezentacji. Dobrze opisane techniki nadające atrakcyjność przemówieniu i zasady perswazji w wystąpieniach publicznych. To za co jednak autor otrzymuje największego plusa, to bardzo rzetelne opisanie zasad przemawiania do wrogiej publiczności, lub do ludzi o skrajnie odmiennych poglądach. Pomocne są również porady dotyczące kontaktów z mediami. Stosowałem rzeczy tu zawarte zarówno w pracy szkoleniowej z klientami jak i podczas własnych wystąpień (przy zleceniach jako mówca do wynajęcia) i sprawdzają się rewelacyjnie. A te rzeczy nie są generalnie opisywane w wielu miejscach, więc to naprawdę wyjątkowa wartość, którą ta książka wnosi.

Ocena: 4/5. Nie dałem 5, bo dla osób zaawansowanych książka zawiera zbyt dużo materiału dla początkujących, a dla osób początkujących, zaawansowany materiał zawarty w dalszych częściach książki na początku raczej nie będzie przydatny. Ale patrząc z perspektywy, że książka jest na całe życie, to powinna być 5.

X
X

wystąpienia publiczne szkolenie